Lut
19
2015

Podsumowanie

  Tego jeszcze w Brukseli nie było! Widowisko z efektami, których nie powstydziłby się sam David Copperfield. 4 listopa...

Kampania Polska. Come and find your story

19/02/2015

 

 

Realizowana od jesieni 2012 roku multimedialna kampania wizerunkowo-produktowa odnosiła się do idei rekomendacji, która, jak wynika z badań pozostaje najlepszym źródłem przekazywania informacji. Kampania nawiązuje do bajkowych motywów, które przywołują skojarzenia ze świata baśni i marzeń.

 

Polska. Come and Find Your Story to zaproszenie do podróży i odnalezienia swojej własnej historii. Polska Organizacja Turystyczna postanowiła przełamać stereotypy funkcjonujące w reklamach i żeby wyróżnić się i odejść od pocztówkowych schematów, wykorzystała znane bajki. Artystyczna kompozycja zdjęć pokazuje inną Polskę i przekonuje, że są takie miejsca w których ożywają bohaterowie najbarwniejszych baśni, niezapomnianych, zapadających w serce opowieści.

 

Polska jest krajem w którym wszystko jest możliwe bo wszystko co ją tworzyło i tworzy jest unikatowe i inspirujące. Każdy region to inna opowieść, legenda i możliwości.

 

To wyjątkowa kampania także ze względu na fakt, że po raz pierwszy powstał wspólny przekaz reklamowy uwzględniający specyfikę wszystkich regionów. Była to pierwsza wypracowana wspólnie z regionami i miastami główna linia kreacyjna, którą również wykorzystano w ich działaniach promocyjnych.

 

W 2013 roku rozpoczęła się największa kampania promocyjna Polski na wybranych rynkach azjatyckich tj. w Chinach, Japonii i Indiach. Kreacja oparta została na rekomendacji a stylizacja nawiązywała do przyjętej wcześniej bajkowej kreacji. Przekaz kampanii skoncentrował się na dużych miastach, przede wszystkim na Krakowie i Warszawie ale także na produktach turystycznych jak między innymi zamki i pałace. Obiekty UNESCO i wyjątkowe miejsca w skali światowej jak np. Kopalnia Soli w Wieliczce.

 

Polska Organizacja Turystyczne wykorzystała też znaczącą na tych rynkach rolę pośredników, którymi są biura podróży, agencje turystyczne, tour-operatorzy ale i przemysł filmowy. Działania skierowane do tej grupy miały na celu przekonać ich, że Polska może być tym miejscem gdzie zaczyna się lub kończy podróż do Europy, a jej plenery to świetne miejsca na drogie produkcje kinowe

 

W 2014 r. w Polsce odbyła się kolejna wielka impreza sportowa rangi międzynarodowej – Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej. Polska Organizacja Turystyczna, podobnie jak w przypadku Euro 2012 r. wykorzystała tę znakomitą okazję do promocji Polski, zwiększania zainteresowania naszym krajem za granicą i zachęcania do regularnych przyjazdów.

 

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego o kampanii https://www.youtube.com/watch?v=Ef16BfkbYOs&feature=youtu.be

 


 

Bajkowy urlop w Polsce

 

Mieszkańcy promują swoje regiony!

 

Przez cały październik 2014 roku na ulicach polskich miast można było zobaczyć niezwykłą kampanię billboardową Polskiej Organizacji Turystycznej reklamującą atrakcje turystyczne wszystkich szesnastu województw. Niezwykłą, bo stworzoną przez… ich mieszkańców, jak również odwiedzających je turystów. Wyjątkowe plakaty to ostatni akord kampanii krajowej „Bajkowy urlop w Polsce”

 

Prowadzona od czerwca do września 2014 roku kampania „Bajkowy urlop w Polsce” miała pokazać, jak w ramach projektu Promujmy Polskę Razem Polska Organizacja Turystyczna reklamuje Polskę za granicą i zachęca turystów do odwiedzania naszego kraju. Intencją organizatorów było też popularyzowanie lokalnych atrakcji turystycznych wśród rodaków.

 

Dla mieszkańców poszczególnych województw, ale i odwiedzających je turystów przygotowany został konkurs „Zostań twarzą regionu”. Zwycięzcy konkursu, to właśnie tytułowe twarze regionów, które możemy teraz oglądać na 256 plakatach wielkoformatowych w całej Polsce. W każdym województwie można obejrzeć pełną reprezentację kraju, czyli zwycięską inscenizację z danego województwa oraz z piętnastu pozostałych.

 

- Udział mieszkańców a nie aktorów to najlepsze podsumowanie kluczowego komponentu projektu Promujmy Polskę Razem, czyli współpracy szerokiego kręgu ludzi i instytucji – podkreśla Rafał Szmytke, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej - Dlatego patrzymy na tę kampanię także, jako na wystawę prezentującą zaangażowanie lokalnych społeczności we wspólne zachęcanie turystów do odwiedzania i odkrywania ich regionów. - dodaje Szmytke.

 

Wcześniej, w trakcie realizacji projektu Promujmy Polskę Razem, dla jego powodzenia kluczowa była współpraca Polskiej Organizacji z regionalnymi organizacjami turystycznymi w poszczególnych województwach. To one bardzo aktywnie angażowały się m.in. w identyfikację kluczowych dla regionów produktów turystycznych czy w powstawanie kreacji inspirowanych tymi walorami oraz motywami zaczerpniętymi z bajek.

 

Ważnym elementem letniej kampanii „Bajkowy urlop w Polsce” było zwrócenie uwagi na szereg miejsc i atrakcji turystycznych, których można znaleźć bardzo wiele w każdym regionie, które nie zawsze są znane i spopularyzowane tak, jak na to zasługują, nawet wśród mieszkańców najbliższych okolic. W trakcie kampanii w szczególny sposób zwracano uwagę na Certyfikowane Produkty Turystyczne, czyli te, które zostały docenione w ramach prowadzonego przez POT konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny.

 

- Nasza kampania wpisywała się zarówno w dotychczasowe przedsięwzięcia POT ukierunkowane na rozwój rynku turystycznego, jak również w szereg działań regionalnych, zachęcających do odkrywania tych atrakcji, które są niemal na wyciągnięcie ręki i które można poznać choćby w trakcie krótkiego, weekendowego wypadu – mówi Justyna Jedlińska, dyrektor Departamentu Współpracy Regionalnej POT, koordynującego przedsięwzięcie.

 

***

 

Kampania „Bajkowy urlop w Polsce” i konkurs „Zostań twarzą regionu”

 

W ramach kampanii „Bajkowy urlop w Polsce”, przez cztery letnie miesiące w każdym z szesnastu polskich województw odbywały się plenerowe akcje promocyjne. W otoczeniu specjalnie przygotowanej scenografii, wykorzystującej bajkową kreację z kampanii POT (za każdym razem inną – dedykowaną poszczególnym regionom), uczestnicy zabawy aranżowali scenki inspirowane walorami turystycznymi danego regionu oraz wspomnianym bajkowym motywem. Do inscenizacji mogli wykorzystywać przygotowane przez organizatorów zabawne kartonowe rekwizyty, a pomocą w pokonaniu scenicznej tremy i rozwinięciu własnej pomysłowości służyli animatorzy teatralni oraz znani z ekranów telewizyjnych aktorzy - Joanna Koroniewska, Katarzyna Cichopek, Karolina Gorczyca, Szymon Bobrowski. Wszystkie inscenizacje w wykonaniu mieszkańców oraz turystów były fotografowane, a zdjęcia publikowane na internetowej stronie konkursu i poddane pod głosowanie. W każdym z 16 regionów głosowanie internetowe wyłoniło po osiem nominacji (w opolskim – dziewięć), czyli fotografii turystyczno-bajkowych inscenizacji, które zdobyły najwięcej głosów. Następnie spośród tej ósemki nominowanych, jury Polskiej Organizacji Turystycznej wybrało po jednym zdjęciu. To one, po dostosowaniu do linii graficznej kampanii POT, znalazły się na wielkoformatowych plakatach w całej Polsce, a ich autorzy stali się twarzami regionów.

 

Więcej na temat opisanych wydarzeń promocyjnych znajdą Państwo tutaj:

 

Inowrocław: http://pot.gov.pl/nowosci/l/wiadomosci/wiadomosci-z-pot/inowroclaw-zdrowie-w-zasiegu-reki

 

Kraków: http://pot.gov.pl/nowosci/l/wiadomosci/wiadomosci-z-pot/wysyp-krolow-w-krakowie

 

Łódź: http://pot.gov.pl/nowosci/l/wiadomosci/wiadomosci-z-pot/promocja-lodzkiego-w-bajkowym-klimacie

 

Gorzów Wielkopolski: http://pot.gov.pl/nowosci/l/wiadomosci/wiadomosci-z-pot/lubuska-odslona-kampanii-bajkowy-urlop-w-polsce

 

Ogrodzieniec: http://pot.gov.pl/nowosci/l/wiadomosci/wiadomosci-z-pot/zamek-ogrodzieniecki-czyli-urlop-jak-w-bajce

 

Gdańsk: http://pot.gov.pl/nowosci/l/wiadomosci/wiadomosci-z-pot/bajkowe-klimaty-w-gdansku

 

Białystok: http://pot.gov.pl/nowosci/l/wiadomosci/wiadomosci-z-pot/bialostocka-bajka

 

Lublin: http://pot.gov.pl/nowosci/l/wiadomosci/wiadomosci-z-pot/bajkowa-odslona-w-lublinie

 

Gniezno: http://pot.gov.pl/nowosci/l/wiadomosci/wiadomosci-z-pot/bajkowych-klimatow-cd

 

Kurozwęki: http://pot.gov.pl/nowosci/l/wiadomosci/wiadomosci-z-pot/bajkowe-kurozweki-czyli-kolejna-odslona-bajkowej-kampanii

 

Kamień Pomorski: http://pot.gov.pl/nowosci/l/wiadomosci/wiadomosci-z-pot/bajkowa-kampania-w-kamieniu-pomorskim

 

Olsztyn: http://pot.gov.pl/nowosci/l/wiadomosci/wiadomosci-z-pot/olsztyn-w-bajkowej-odslonie

 

Rzeszów: http://pot.gov.pl/nowosci/l/wiadomosci/wiadomosci-z-pot/rzeszow-w-bajkowej-odslonie

 

Opole: http://pot.gov.pl/nowosci/l/wiadomosci/wiadomosci-z-pot/opolska-bajka

 

Warszawa: http://pot.gov.pl/nowosci/l/wiadomosci/wiadomosci-z-pot/bajkowy-urlop-w-polsce-zakochaj-sie-w-warszawie

 

Podsumowanie działań promocyjnych: http://pot.gov.pl/nowosci/l/wiadomosci/wiadomosci-z-pot/mieszkancy-promuja-swoje-regiony

 


 

Kampania Move Your Imagination – ITB Berlin 2011

19/02/2015

 

 

Rozpoczęcie kampanii

 

Połączenie tradycji i najnowszych trendów światowego designu, nowatorskie animacje i podróż przez Polskę w 3D - tak promowała się Polska w Berlinie.

 

Polska po raz pierwszy była Krajem Partnerskim największych, międzynarodowych targów turystycznych ITB Berlin. Oznaczało to wiodącą rolę w ważnych wydarzeniach okołotargowych oraz możliwość wykorzystania wszystkich kanałów komunikacyjnych, udostępnionych przez organizatorów. To także zagospodarowanie przestrzeni publicznej Berlina oraz specjalnie przygotowana kampania reklamowa.

 

Kampania stworzona została we współpracy ze studiem postprodukcyjnym Platige Image. Bohaterami kampanii było pięć postaci – „stworków”, inspirowanych modą na „vinyl toys”, które zrobiły na świecie prawdziwą furorę. Każda z postaci miała na swoim korpusie jedną z liter słowa POLEN oraz wkomponowane piłki futbolowe jako odnośnik do UEFA EURO 2012™.

 

Celem kampanii było zaintrygowanie naszym krajem i uwypuklenie zmian jakie zaszły w nim na przestrzeni ostatnich lat. Zarówno hasło jak i nowy brandnig zastosowany na polskim stoisku, służyć miały przełamywaniu stereotypów na temat Polski. Główny nacisk położono na kwestie wizerunkowe podkreślając, że Polska jest krajem nowoczesnym a Polacy mają poczucie humoru i dystans do siebie. Zderzenie różnych elementów: osiągnięć nowoczesnego designu z tradycyjnymi polskimi motywami, nowatorskiej animacji i najnowszych technologii 3D, miało na celu pokazanie, że Polska odważnie sięga po nowoczesne i niestandardowe rozwiązania promocyjne, marketingowe i artystyczne.

 

Kluczowym elementem kampanii w Berlinie była ceremonia otwarcia targów ITB z udziałem ponad 4000 tysięcy przedstawicieli branży turystycznej z całego świata. Gościem specjalnym był Pan Prezydent Lech Wałęsa.

 

Głównym punktem wieczornej gali był multimedialny pokaz, opowieść o Polsce w 3D (stereoskopii), a puentą widowiska spektakularny pokaz tańca w choreografii Agustina Egurroli.

 

W tym roku Polska była Oficjalnym Krajem Partnerskim targów, co wiązało się między innymi z udostępnieniem nam przestrzeni publicznej na kampanię reklamową. Nasze reklamy pojawiły się między innymi na największym dworcu Hauptbahnhof a kilkumetrowe „stworki” wzbudzały zainteresowanie na głównej, prestiżowej ulicy Kurfuerstendamm. Na targach pojawiło się także wiele gadżetów związanych z nimi piłką nożną. Dzięki szczególnej roli na tegorocznych targach – Kraju Partnerskiego – mogliśmy pokazać wielotysięcznej publiczności Polskę jako gospodarza Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012™. Podczas całej kampanii ten fakt był silnie akcentowany. W kontekście przygotowań Polski do UEFA EURO 2012™. szczególny nacisk położony został na prezentację miast - gospodarzy turnieju finałowego UEFA EURO 2012™.

 

Znaczącym sukcesem Polski związanym z targami ITB, było zdobycie pierwszego miejsca przez polski film promocyjny „Move your imagination” podczas prestiżowego festiwalu filmowego „The Golden City Gate”. Polski film okazał się, zdaniem jury festiwalu, najlepszym spośród zgłoszonych przez ponad 20 konkurentów. Film powstał w 2010 roku, składa się z 7 etiud, które przybliżają Polskę przez pryzmat emocji przeżywanych przez obcokrajowców odwiedzanych Polskę. Akcja filmu łączy emocje z poszczególnymi miejscami : młodość – Warszawa, miłość – Kraków, kreatywność – Poznań, wolność – Gdańsk, pasja – Łódź, przyjaźń – Mazury, muzyka – Wrocław.

 

Wymiernym efektem polskiego partnerstwa na targach ITB były publikacje dotyczące Polski Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmów w zakładce Galeria.

 

w niemieckich mediach. Szacuje się, że wartość publikacji dotyczących targów ITB 2011 i aktualnego kraju partnerskiego (Polski) w okresie od marca 2010 do marca 2011 (mierzona cennikami reklam) wyniosła 55 mln EURO.

 

Targi ITB cieszą się co roku ogromnym zainteresowaniem Niemców, a także mieszkańców innych krajów oraz branży turystycznej z całego świata. W bieżącym roku, w związku z oficjalnym partnerstwem Polski, targi odwiedziło również wielu prezydentów polskich miast (m.in. Prezydent Warszawy – Hanna Gronkiewicz–Waltz) oraz marszałków i wicemarszałków województw. W Komitecie Honorowym Polskiego Partnerstwa na ITB Berlin 2011 znalazły się takie osobistości jak Lech Wałęsa – Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej, Jerzy Buzek – Przewodniczący Parlamentu Europejskiego oraz Władysław Bartoszewski - Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. Dialogu Międzynarodowego.

 

Podczas targów ITB odbyły się także seminaria branżowe, konferencje, wspólna wystawa fotograficzna Polskiej Organizacji Turystycznej i Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej „Nieznana Polska”, Dni Kuchni Polskiej, wystawa „Zabytki UNESCO w Polsce” w centrum handlowym Alexa, wystawa „Śląski Szlak Zabytków Techniki” w centrum handlowym Stilwerk, instalacja przestrzenna „Małopolska podziemna” na dworcu głównym Hauptbahnhof a także wiele konkursów, w których nagrodą był pobyt w Polsce.

 

Konferencje prasowe podczas ITB w Berlinie:

 

Konferencja prasowa otwierająca targi ITB Berlin 2011 z prezentacją Polski - Kraju Partnerskiego, 8 marca 2011, godz. 11.00, Palais am Funkturm (Eingang Messe Nord), Hammarskjöldplatz Berlin-Messegelände

 

Briefing dla dziennikarzy polskich, 09 marca 2011, godz. 11.00, sala konferencyjna nr 17/18 w Centrum ICC (Messe Berlin),

 

Konferencja prasowa Polski - Kraju Partnerskiego ITB 2011, 10 marca 2011, godz. 15.00, Dachgartenfoyer des ICC (Messe Berlin), Messedamm 22 Berlin

 

 

 

ITB w liczbach:

 

Polska miała największą powierzchnię wystawienniczą - polskie stoisko narodowe wraz z ekspozycjami 16 regionów (w tym miast) oraz branży turystycznej miało 15 800 m2;

 

72 stoiska z polską ofertą turystyczną

 

11 000 wystawców

 

188 krajów

 

oznaczenia Polski jako kraju partnerskiego w 752 miejscach na targach ITB oraz w całym Berlinie (bilbordy, plakaty na głównym dworcu kolejowym, ulicy Unter Den Linden, Ambasadzie RP w Berlinie, wyświetlanie spotu reklamowego w metrze, stworki z kampanii realizowanej przez Platige Image na terenie miasta);

 

 

 

Podsumowanie kampanii

 

Move Your imagination. Polska zmienia swoje oblicze !

 

Wielu to zdziwi – Polska to kraj, w którym najwięcej zarabia się na turystyce! Wielu twierdzi, że jesteśmy krajem rolnictwa. Nic bardziej mylnego !

 

Zaczynając od faktów, mamy dowody na to, że Polska to kraj turystyczny. Wszędzie jest widoczna ogromna progresja polskiej turystyki i zmieniający się obraz Polski, wśród cudzoziemców, jako kraju nowoczesnego i z pasją.

 

Zrealizowaliśmy zaplanowaną z dużym rozmachem kampanię na rynku brytyjskim, niemieckim i francuskim. Pokazaliśmy, że Polska jest krajem tętniącym życiem, oryginalnym i nowoczesnym a jego mieszkańcy są spontaniczni, gościnni i otwarci.

 

Podczas kampanii, która ruszyła 8 czerwca przekonywaliśmy naszych odbiorców, że wyjazd do Polski zawsze będzie czymś więcej niż niebanalnym przeżyciem. Odwołalismy się do pozytywnych skojarzeń i emocji a każda odsłona kampanii pokazywała coś nowego i unikatowego. Naszym celem było zaintrygowanie odbiorców i sprowokowanie do zadania sobie pytania: Polska, dlaczego jeszcze tam nie byłem ?

 

Wszystkie działania promocyjne w Projekcie stawiały na innowacyjność, w naszym rozumieniu również na odejście od schematów i stereotypów. Komunikowaliśmy o Polsce jako kraju intrygującym, ciekawym, poruszającym wyobraźnię i nie pozostawiającym nikogo obojętnym.

 

Polska. Move Your Imagination” - dowodem na to jest indywidualna opowieść i pozytywne opinie tych, którzy Polskę już odwiedzili. Pokazalismy Polskę oczami turysty, który był już w Polsce. Jego zadowolona, radosna twarz mówiła: jeśli chcesz się tak czuć - jedź do Polski. Stereotypy zostały zastąpione obrazem nowoczesnego narodu z niepowtarzalną słowiańską duszą. Polska jest tak zaskakująca, jak kampania, która o niej opowiada.

 

Dla wielu obcokrajowców, zaskoczeniem może być fakt, że mamy pierwszorzędną bazę turystyczną, najlepszą w Europie. Stosunek jakości do ceny oraz rozwiązania architektoniczne plasują nas w ścisłej europejskiej czołówce. Nasze hotele powstały stosunkowo niedawno i dzięki temu nasza baza jest najnowsza, i co za tym idzie bardziej nowoczesna i innowacyjna. Do tego ceny pokoju w kilkugwiazdkowym hotelu znajdziemy za 100 €, co jest kompletnie nierealne w innych europejskich krajach. Niezaprzeczalnym na to dowodem jest stosunek turystów podróżujących po Polsce, otóż 85% z nich to obcokrajowcy, którzy entuzjastycznie wypowiadają się o wakacjach w naszym kraju.

 

Informacja uzupełniająca:

 

Reklama w Wielkiej Brytanii:

 

Prasa: Daily Express, Daily Mail, Daily Mirror, Daily Star, The Guardian, The Independent, The Sun, The Times London, Evening Standard, Metro, Independent On Sunday, Mail On Sunday, News of the World, The Observer, Sunday Telegraph, Sundau Times, Daily Express Saturday Magazine, Celebs on Sunday, (The Sunday Express Magazine), Sunday Times Magazine, Take it Easy, Weekend (Saturday Guardian), Sky Magazine, Tesco Magazine, Asda Magazine.

 

Telewizja: ITV1 (National), ITV2, ITV3, BSkyB.

 

Reklama we Francji:

 

Prasa: 20 Minutes, Direct Ville Plus, Le Nouvel Observateur, Paris Match, L’EQuipe Magazine, Elle, Marie Claire, Psychologies

 

Telewizja: TF1, Eurosport / Eurosport 2, TF6, LCI, TV Breizh, PinkTV, Cartoon, OdysséeTCM, Boomerang, Tfou, Histoire, Ushuaïa TV, TPS Foot, LA CHAINE METEO, Disney Channel, France 2, France 3, France 4, France 5, TV5, France O, E entertainment, Discovery, Fox Life, Discovery real time, 13ème rue, voyage, sci fi, planete thalassa, euronews, national geographic channel, Trace TV, mezzo, Extrem Sport Channel, Ma Planète, M6, FunTV , M6 boutique M6 Music black, hit et rock, Paris premiere, Téva, W9, Canal+ / sport+ / Canal+ Sport / C+ décalé / Infosport, Infosport, BFM TV, TMC /NT1, NRJ12

 

Reklama w Niemczech:

 

Prasa: ADAC Motorwelt, BILD Bild am Sonntag, Bild der Frau, Brigitte, Computer Bild, Focus, Frau Aktuell, Gala, Kicker Sportmagazin, RTV, Spiegel,, Sport Bild, Stern, Superllu,, TV 14, TV Spielfilm Plus

 

Telewizja: Kabel 1, RTL, RTL 2, SAT 1, VOX

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmów w zakładce Galeria.

 

 

 

Embraer 195 – Move Your Imagination

 

W związku z Polską Prezydencją w Radzie Unii Europejskiej Polska Organizacja Turystyczna i Polskie Linie Lotnicze LOT przygotowały specjalny projekt promocyjny. Od 1 lipca samolot z floty LOT-u, Embraer 195 reklamował Polskę.

 

Na łącznej powierzchni samolotu 84,8m² została zamieszczona grafika z hasłem promocyjnym „Move Your Imagination”. Branding odwoływał się do najnowszych światowych trendów designerskich w sztuce nowoczesnej i graficznych motywów zaczerpniętych z naszego folkloru. Wizualizacja, w której ikony architektury polskiej, łączą się z symbolami różnych rodzajów aktywności, a także osób czy wydarzeń z historii Polski, będących rzeczywistymi wyróżnikami, spełniała rolę intrygującej obcokrajowców reklamy.

 

PLL LOT dzięki wykonywanym średnio ponad 210 rejsów dziennie o zasięgu krajowym, europejskim i atlantyckim oraz ponad 4,5 mln pasażerów przewożonych rocznie, gwarantuje dotarcie z przekazem reklamowym do bardzo dużej liczby grupy odbiorców, a obecność PLL LOT w najważniejszych portach lotniczych stwarza unikatową możliwość promocji polskiej turystyki i nowatorski sposób zaistnienia w świadomości odbiorców. Ponadto wykorzystanie jako nośnika reklamy polskiej turystyki, samolotu z floty narodowego przewoźnika, który jako marka jest też elementem składającym się na całokształt wizerunku Polski, podkreśliło spójność tego obrazu.

 

Współpraca z narodowym przewoźnikiem lotniczym w promocji polskiej turystyki oraz budowaniu korzystnego obrazu naszego kraju była działaniem komplementarnym w kampanii promocyjnej realizowanej przez Polską Organizację Turystyczną. Rynek: francuski, brytyjski i niemiecki są najczęściej obsługiwanymi przez PLL LOT kierunkami, w których przepustowość portów lotniczych w najważniejszych miastach wynosi:

 

- Londyn – 67 mln pasażerów rocznie

 

- Paryż – 58 mln pasażerów rocznie

 

- Frankfurt – 53 mln pasażerów rocznie

 

- Bruksela – 17 mln pasażerów rocznie.

 

 

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmów w zakładce Galeria.

 

 

 

Kampania Chopin The Course

19/02/2015

  

Rozpoczęcie kampanii

 

Uroczyste wypłynięcie żaglowca „Fryderyk Chopin” zapoczątkowało 12 czerwca 2010 roku kampanię promocyjną Polski realizowaną przez Polską Organizację Turystyczną w ramach projektu „Promujmy Polskę Razem”. Podczas Dni Morza „Sail Szczecin 2010”, polski żaglowiec rozpoczął trzymiesięczny rejs po najważniejszych europejskich portach. Celem kampanii będzie bezpośrednie dotarcie z ofertą turystyczną Polski do odbiorców na kluczowych rynkach Europy Zachodniej. Myślą przewodnią całej kampanii będzie Fryderyk Chopin, jego twórczość i muzyka, która stanowi tło do każdego z podejmowanych działań. Ujęte zostało to także w haśle kampanii Chopin//Polska/The Course, jak i samej linii graficznej, gdzie żagiel to pokrywa fortepianu.

 

„Promujmy Polskę Razem” to jeden z największych w historii projektów promujących nasz kraj za granicą. Jego celem jest poprawa wizerunku Polski oraz rozwój usług turystycznych w kraju. Organizator projektu – Polska Organizacja Turystyczna – otrzymała na jego realizację fundusze w ramach między innymi Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

 

Dzięki funduszom Unii Europejskiej możemy zrealizować za granicą kompleksową kampanię promującą polską turystykę, z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi marketingowych i na skalę, o jakiej do tej pory mogliśmy jedynie marzyć – podkreśla Rafał Szmytke, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

 

Według założeń projekt trwać będzie łącznie 2,5 roku i zakończy się w roku organizacji mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012 w Polsce. Jego realizacja wykorzysta kotwice medialne ważne z punktu widzenia promocji Polski za granicą - Rok Chopinowski 2010, Prezydencja Polski w Unii Europejskiej w 2011 roku czy tez partnerstwo Polski podczas największych targów turystycznych w Europie ITB Berlin 2011.

 

Żaglowiec „Fryderyk Chopin” jest naszym polskim „ambasadorem”, przybliżającym Europejczykom historię i kulturę naszego kraju – powiedział Jarosław Wałęsa, poseł do Parlamentu Europejskiego, podczas prezentacji projektu „Promujmy Polskę Razem” w Brukseli.

 

Żaglowiec, w trakcie swojej trzymiesięcznej podróży, zawinie do kilkunastu portów w: Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii, Belgii, Holandii, Danii i Szwecji. W każdym z portów odbyły się wydarzenia, które w ciekawy sposób przybliżyły nadwiślańską historię i kulturę między innymi: uniwersytet polowy, nauka poloneza, malowanie fortepianów, budowanie popiersia Fryderyka Chopina, balet na rejach czy pokaz sztucznych ogni. Jednym z najbardziej spektakularnych wydarzeń było pobicie rekordu Guinessa w zbiorowym tańczeniu poloneza. Inną atrakcją była „Akademia” propagująca wiedzę na temat naszego kraju. Nie zabrakło też polskich smakołyków oraz ciekawych widowisk multimedialnych.

 

Główną atrakcją Dni Morza „Sail Szczecin 2010” było wieczorne widowisko multimedialne „Chopin na Chopinie”. W koncercie muzyki Chopinowskiej wziął udział między innymi: Leszek Możdżer, Krzysztof Jabłoński i Maria Pomianowska z zespołem. Podczas koncertu zostały wręczone pamiątkowe certyfikaty członkom załogi żaglowca, którzy wyłonieni zostali w programie telewizyjnym TVP2 „Polska na śniadanie”, oraz uczestników rejsu wybranych przez Polską Organizację Turystyczną w konkursie na najlepszą prezentację polskich walorów turystycznych. Koncert zakończyło uroczyste wypłynięcie żaglowca „Fryderyk Chopin” w rejs po najważniejszych europejskich portach.

 


 

Zakończenie kampanii

 

19 września uroczystym powitaniem załogi w gdyńskim porcie zakończył się promujący Polskę rejs żaglowca STS „Fryderyk Chopin” po najważniejszych portach Europy Zachodniej.

 

- Tysiące przepłyniętych mil morskich i tysiące ludzi w portach. Tak najkrócej można opisać sukces rejsu żaglowca „Fryderyk Chopin” - podkreśla Rafał Szmytke, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

 

Bryg podczas swojej trzymiesięcznej podróży odwiedził 20 portów w 7 krajach europejskich: Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Danii, Holandii i Belgii. Załoga liczyła, łącznie w ciągu trwania rejsu, ponad 100 osób. Żeglarze spędzili na morzu 703 godziny, a statek przebył łącznie ponad 5 tysięcy mil morskich. Oprócz Londynu i Amsterdamu, „Fryderyk Chopin” odwiedził następujące porty:

 • w Niemczech: Hamburg, Lubekę, Rostock, Kilonię,
 • we Francji: Dunkierkę, Brest, Nantes, St. Malo,
 • w Szwecji: Ystad, Malmoe, Sztokholm, Karlskronę,
 • w Danii: Kopenhagę, Arhus,
 • w Belgii: Brugię, Antwerpię, Ostendę.

 

Wizytom „Fryderyka Chopina” w portach towarzyszyły atrakcje na nabrzeżach, przygotowywane z myślą o mieszkańcach krajów, do których zawijał żaglowiec. Do najciekawszych należały: wspólne malowanie białych makiet fortepianów, przedstawienia baletu na rejach, koncerty muzyki Chopinowskiej, wspólna nauka poloneza, widowiska „tańczących fontann”, pokazy sztucznych ogni, a także polski uniwersytet polowy czy możliwość zwiedzenia żaglowca. Wszystkim organizowanym imprezom towarzyszyła aranżacja stoisk, na których prowadzono aktywną promocję polskiej oferty turystycznej.

 

Według szacunków Polskiej Organizacji Turystycznej, łączna liczba uczestników imprez w portach wyniosła kilkadziesiąt tysięcy osób. Wydarzeniem bez precedensu było pobicie rekordu Guinnessa w największym korowodzie poloneza poza granicami kraju. 12 września w Londynie został pobity Rekord i Polska Organizacja Turystyczna otrzymała certyfikat „World Records Guinness” za najdłuższy korowód taneczny naszego narodowego tańca.

 

Wizyty polskiego żaglowca w poszczególnych portach odbiły się szerokim echem w zagranicznych mediach. Wydarzenia na pierwszych stronach relacjonowały najważniejsze tytuły prasowe, a głównymi bohaterami doniesień, oprócz samego żaglowca, byli uczestnicy rejsu. Misja młodych członków załogi – tak zwanych „Ambasadorów Polskiej Turystyki” – była ściśle związana z hasłami dominującymi w kampanii Polskiej Organizacji Turystycznej. Słowa te wpisują się doskonale w życiorys największego polskiego kompozytora: PASJA, MŁODOŚĆ, MUZYKA, ROMANTYZM, WOLNOŚĆ, KREATYWNOŚĆ. Wzmocnieniem tego przekazu jest nowa identyfikacja graficzna marki POLSKA, która pokazuje różnorodność polskich atrakcji turystycznych i nowe hasło, którym promujemy nasz kraj: „Move your imagination”.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmów w zakładce Galeria.

Kampania Feel invited

19/02/2015

 

 

W ramach działań mających na celu promocję polskiej turystyki oraz wzmocnienie wizerunku Polski jako kraju atrakcyjnego turystycznie, zrealizowane zostały działania dotyczące promocji Polski w świetle EURO UEFA 2012 a także projektu „Kampanii na 3 rynkach”.

 

Kampania na 3 rynkach ruszyła w dniu 8 czerwca (na rok przez mistrzostwami Europy w piłce nożnej UEFA EURO 2012™) i okazała się największą kampanią promocyjną Polski na rynkach niemieckim, francuskim i brytyjskim.

 

Wybór krajów oparty został o wskaźniki atrakcyjności i potencjału rynków zawarte w marketingowej strategii Polski w sektorze turystyki.

 

Pozycjonowanie Polski: wyniki różnorodnych badań wizerunkowych wskazują, że przewaga konkurencyjna kraju winna być budowana na: współczesności nie przeszłości; ludziach i wydarzeniach a nie miejscach, gościnności, kreatywności, dynamice, uczuciach. Dodatkowo rekomendowanym atrybutem we wszelkiej komunikacji jest „świadectwo obcokrajowców po powrocie z Polski”, co jest wynikiem niezwykle pozytywnych opinii o kraju po pierwszej wizycie. Można także wykorzystywać w tym przypadku testimoniale obcokrajowców zamieszkujących Polskę. Pozycjonowanie Polski w jej turystycznym wymiarze zostało oparte o budowę marki emocjonalnej - slogan Move Your Imagination, który wybrany został po testach na rynkach zagranicznych. Elementem wizualizacyjnym jest tzw.„krajka”.

 

Kampania oparta była o komunikację związaną z UEFA EURO 2012™z wykorzystaniem logo turnieju (POT posiadał umowę z UEFA). Chcąc również ujednolić komunikację stosowaną przez inne instytucje uzgodniono, iż w „krajkę” wpisana zostanie nazwa POLSKA.

 

Główna idea kampanii: zadowolony turysta, który już odwiedził Polskę. Po pobycie zmienia stereotypowe postrzeganie naszego kraju. Idea odwołująca się do rekomendacji, jako głównego źródła pozyskiwania informacji o kraju. Z wielu badań marketingowych wynika, iż to właśnie rekomendacje decydują o wyborze przez turystę tej a nie innej destynacji. W kampanii postawiono bardzo mocno na emocje i pozytywne skojarzenia: przyjazd do Polski nigdy nie pozostawia zwiedzającego obojętnym, doświadczenia i wrażenia są jeszcze długo w jego pamięci. Zmieniamy stereotypowe myślenie o Polsce. Bo przecież przyjazd do naszego kraju zawsze jest czymś wyjątkowym.

 

W ślad za tymi założeniami kampania Polskiej Organizacji Turystycznej, oparta zastała na technice WOM marketingu. Reklamy prasowe, a także reklamy pojawiające się w Internecie, pokazały bohaterów kampanii z ich relacjami i odczuciami zaraz po powrocie z Polski. Siłą takiego przekazu, będzie duża wiarygodność opisywanych przez Joe, Sheila, Kate, Rachael i James’a doświadczeń z naszego kraju tak zwanego syndromu „by Polska”.

 

Przedstawiliśmy atrakcje ze wszystkich obszarów turystyki: była opowieść o turystyce kulturowej, o wypoczynku w naturze, różnorodnych aspektach turystyki aktywnej.

 

Grupa docelowa zdefiniowana została jako bardzo różnorodna. Kierowaliśmy komunikat do wszystkich grup wiekowych, w szczególności do ludzi, którzy szukają nowych przeżyć, niebanalnych pomysłów na spędzenie wolnego czasu, a często także miejsc na wyciszenie i wypoczynek wśród dziewiczej natury. W kontekście przemysłu spotkań oczywiście do organizatorów konferencji i kongresów.

 

Niemcy: zainteresowani turystyką miejską i kulturową, młodzi 20-35, 35+ bez dzieci, 50+ bez dzieci, nastawieni na turystykę aktywną, na wypoczynek w obszarach przyrodniczych, matki z dziećmi, rodziny z dziećmi, dziadkowie z wnukami. Turysta biznesowy.

 

Wlk. Brytania: zainteresowani turystyka miejską i kulturową: typu city break, młodzi 20-35, segment 35+ bez dzieci, segment 50+ bez dzieci, turysta biznesowy

 

Francja: zainteresowani turystyką miejską i kulturową typu city break, młodzi 20-35, segment 35+ bez dzieci, segment 50+ bez dzieci, turysta biznesowy

 

Strategia komunikacji – to stała obecność w miejscach poszukiwania informacji. Wszystkie narzędzia w kampanii były nie tylko spójne, ale stanowiły wzajemne uzupełnienie i sprawiły, że przez rok mieszkańcy Francji, Niemiec i Wlk.Brytanii natknęli się na reklamę Polski. Reklama w TV wygeneruje zasięgi: 1+ 36% w Wlk. Brytanii, 1+ 52% we Francji i 1+ 32% na rynku niemieckim. Obecność w prasie (ponad 250 reklam) uzupełnimy o odsłony outdoorowe – głównie w środkach komunikacji miejskiej (metro), a także eventy. Ponad 65% na rynku niemieckim, 41% na rynku francuskim i 85 % w Wlk. Brytanii zetknie się z reklamą w prasie minimum 3 razy.

 

Klamrą dla komunikacji były działania PR, a wśród nich innowacyjny projekt organizacji podróży studyjnych dla bloggerów.

 

W tym samym czasie wprowadzona została w sieci gra internetowa, w której gracze wcielili się w rolę turystów. W czasie wirtualnej wycieczki odwiedzili ciekawe miejsca w Polsce, a zdobywając punkty w quizach i konkursach stali się posiadaczami specjalnie przygotowanych nagród w tym 10 weekendowych pobytów w Polsce.

 

Od 8 czerwca 2011 można było już oglądać spot wizerunkowy (na kanale YouTube „polandtravel” (do dnia 13 lipca 2011 roku oglądnięty w wersji angielskiej przez ponad 435.000 użytkowników). Reżyserem spotu jest Łukasz Kośmicki – współautor scenariusza do filmu „Dom Zły”, operator m.in filmów „Sezon na leszcza” i „Haker”. Niekwestionowany autorytet w świecie produkcji reklam. Autorem muzyki jest Benoist Marion Collette. Głosu do francuskiej wersji spotu użyczył Andrzej Seweryn.

 

Link do spotu http://www.youtube.com/user/polandtravel#p/a/u/0/jXPeofkW-Pw

 

W lipcu pojawiły się w Internecie spoty produktowe z 5 bohaterami kampanii. Każdy z bohaterów odwiedził atrakcje z różnych obszarów turystyki. Młody chłopak z dziewczyną zwiedzili atrakcje turystyki kulturowej, mężczyzna w średnim wieku zapoznał się z walorami turystyki aktywnej, młoda dziewczyna przyjechała do Polski po chwile wytchnienia i wyciszenia. Bizneswoman opowiedziała po powrocie do kraju o warunkach organizacji spotkań biznesowych w Polsce.

 

Różne są imiona naszych bohaterów. Na rynku francuskim: Jacques i Emilie - kultura, Valérie – biznes, Charlotte – natura, Frédéric – aktywna. Z rynku niemieckiego w odwiedziny do Polski przyjechali: Thomas i Melanie - kultura, Sophie – natura, Eva – biznes, Jurgen – aktywna. A w Wielkiej Brytanii wrażenia z Polski przekazali: Joe i Sheila -kultura, Kate –biznes, Rachael - natura, James – aktywna.

 

Autorzy idei głównej i scenariuszy filmów produktowych to Grupa Eskadra, która dokonała także wyboru narzędzi promocyjnych w kampanii. Produkcję i kreację w kampanii, a także spot wizerunkowy „Poland – feel invited” przygotowała agencja BBDO spółka z oo. Zakupu mediów dokonał dom mediowy Arena Media.

 

Zakres tematyczny reklam / materiału zdjęciowego - przedstawilismy atrakcje ze wszystkich obszarów turystyki: jest opowieść o turystyce kulturowej, o wypoczynku w naturze, różnorodnych aspektach turystyki aktywnej.

 

 • Kraków: turystyka kultura/przemysł spotkań

 • Warszawa: turystyka kulturowa/clubbing/ przemysł spotkań

 • Gdańsk: turystyka kulturowa/ przemysł spotkań

 • Łódź: turystyka kulturowa/clubbing

 • Zakopane: wędrówki górskie w parku narodowym /turystyka aktywna

 • Żeglarstwo, kite surfing, kajaki/turystyka aktywna

 • SPA/turystyka aktywna

 • Poznań: przemysł spotkań

 • Wrocław: turystyka kulturowa/przemysł spotkań

 • Agroturystyka/slow food/turystyka naturalna

 • Bird watching – Biebrza/Białowieża/turystyka naturalna

 • Rowery i wycieczki piesze/turystyka aktywna

 • Tatrzański Park Narodowy/turystyka naturalna

 • Narciarstwo/turystyka aktywna

 • Jeziora/Mazury/ camping i caravaning/turystyka aktywna

 • Zamki i pałace na Dolnym Śląsku/turystyka kulturowa/ przemysł spotkań

 • Konferencje i kongresy/ przemysł spotkań

 • Reklama zapraszająca na UEFA Euro 2012 z udziałem czworga dotychczasowych bohaterów kampanii oraz z bohaterką reprezentującą kraj gospodarza UEFA Euro 2012

 • Promocja Polski dla sektora przemysłu spotkań (MICE) prowadzona przez Poland Convention Bureau POT oparta jest o następujące nośniki i narzędzia:

 • Roadshow 2011. Cykl prezentacji promujących Polskę na rynkach priorytetowych. Projekt skierowano do partnerów PCB – organizatorów posiadających rekomendacje oraz miejskich/regionalnych Convention Bureaus, a jego głównym założeniem było nawiązanie bezpośrednich kontaktów handlowych przez przedstawicieli polskiej branży spotkań.

 • Wizyty studyjne, które zostały zorganizowane dla organizatorów spotkań i wydarzeń biznesowych, gospodarczych i politycznych z trzech rynków priorytetowych. (sierpień 2011 – maj 2012)

 • Targi przemysłu spotkań IMEX – partner medialny 2011/2012.

 

Informacja o możliwościach organizacji spotkań i wydarzeń w Polsce oraz kampania wizerunkowa to działania, którymi PCB przyciągało podczas największych targów turystyki biznesowej w Europie. Byliśmy obecni w magazynie Show Daily, katalogu targowym, w głównej kawiarni dla prasy, hallu głównym oraz poprzez banery na stronach targów.

 

Reklama w prasie - w magazynach branżowych poświęconych turystyce biznesowej na trzech rynkach priorytetowych w tym: rynek brytyjski – Meetings & Incentive Travel, Conference News, rynek niemiecki – Conference & Incentive Management, Events oraz rynek francuski: Meet in by Bedouk.

 

Informacje dodatkowe - promocja

 

TV

 

Niemcy: ( 1+ 32%) – Kabel 1, RTL, RTL 2, SAT 1., VOX

 

Francja: (1+ 52%) - TF1 - Eurosport / Eurosport 2 - TF6 – LCI, TV Breizh - PinkTV – Cartoon, Odyssée TCM - Boomerang - Tfou- Histoire- Ushuaïa TV - TPS Foot, LA CHAINE METEO, Disney Channel, France 2 - France 3 - France 4 - France 5, TV5 - France O - E entertainment , Discovery -Fox Life,, Discovery real time - 13ème rue - voyage - sci fi - planete thalassa, euronews , - national geographic channel, Trace TV – mezzo, Extrem Sport Channel- Ma Planète, M6, FunTV - M6 boutique, M6 Music black, hit et rock, Paris premiere - Téva- W9, Canal+ / sport+ / Canal+ Sport /C+ décalé / Infosport, Infosport, BFM TV, TMC /NT1, NRJ12

 

Wlk. Brytania: (1+ 36%) - ITV1 (National), ITV2, ITV3, BSkyB

 

Prasa

 

Łącznie 280 reklam w prasie.

 

Niemcy: (3+ 65%), 44: ADAC Motorwelt, BILD Bild am Sonntag, Bild der Frau, Brigitte, Computer Bild, Focus, Frau Aktuell, Gala, Kicker Sportmagazin, RTV, Spiegel,, Sport Bild, Stern, Superllu,TV 14, TV Spielfilm Plus

 

Francja: (3+ 40,7%)- 34: 20 Minutes, Direct Ville Plus, Le Nouvel Observateur, Paris Match, L’EQuipe Magazine, Elle, Marie Claire, Psychologies Wlk. Brytania (3+ 85%)- 174: Daily Express, Daily Mail, Daily Mirror, Daily Star , The Guardian, The Independent, The Sun, The Times London, Evening Standard, Metro, Independent On Sunday, Mail On Sunday, News of the World, The Observer, Sunday Telegraph, Sunday Times, Daily Express Saturday Magazine, Celebs on Sunday, (The Sunday Express Magazine), Sunday Times Magazine, Take it Easy, Weekend (Saturday Guardian), Sky Magazine, Tesco Magazine, Asda Magazine

 

Wyżej opisana największa kampania wizerunkowo – produktowa Polski, pokazująca nowoczesne, intrygujące różnorodnością oblicze naszego kraju w czerwcu 2012 roku została rozszerzona na rynki: holenderski, szwedzki, duński i belgijski.

 

Osiągnięcie celu kampanii było możliwe dzięki dotarciu z informacją o Polsce do tak szerokiej grupy odbiorców. Z badań Polskiej Organizacji Turystycznej wynika, że to właśnie ograniczona wiedza o naszym kraju, wśród turystów i potencjalnych turystów jest jedną z głównych barier rozwoju przyjazdowego ruchu turystycznego do Polski. Wygenerowaniu jak największego zasięgu służył dobór poszczególnych mediów, tak aby jak największy procentowy udział odbiorców z grupy docelowej, zetknął się przynamniej raz reklamą. Wyprodukowany na potrzeby realizacji kampanii w telewizji spot wizerunkowy „POLSKA – FEEL INVITED” został bardzo wysoko oceniony przez branżę reklamową. W kampanii ważnym kanałem komunikacji był internet, dlatego dodatkowym - oprócz liczby odwiedzających Polskę turystów oraz wzrostu wydatków turystów w Polsce - miernikiem efektywności kampanii jest liczba odwiedzin na portalach polska.travel i poland-convention.pl, a ich zwiększenie odzwierciedla wzrost zainteresowania Polską, jako celem podróży.

 

Trafność obranej strategii pokazują badania, z których wynika, że 74,10% mieszkańców Wielkiej Brytanii, 61,30% Niemców i 72,30% Francuzów, raczej i zdecydowanie wysoko oceniło swoją wizytę w Polsce. Brytyjczycy, jako najważniejsze powody przyjazdu do Polski spontanicznie wskazują historię i możliwość poznania nowego, nieznanego miejsca. Wśród badanych Niemców, co czwarty deklaruje chęć przyjazdu do Polski, a kolejne 33% się waha. We Francji i Anglii sytuacja jest podobna.

 

Z badania skuteczności kampanii promocyjnych Polski na rynkach zagranicznych wynika, że reklama w prasie podobała się w Wielkiej Brytanii 52,50% odbiorców, w Niemczech 53,80 % a we Francji 59%. Ponad 40% Niemców i Francuzów i prawie 30% Brytyjczyków uważa, że reklama z kampanii realizowanej przez Polską Organizację Turystyczną uatrakcyjnia turystyczny wizerunek naszego kraju. Spot kampanijny „Polska. Feel Invited” obejrzało na kanale YouTube 660 663 osób.

 

Wzmocnieniem prowadzonej za granicą kampanii są działania prowadzone przez inne podmioty. Budowanie marki, a w szczególności, jeśli jest nią brand kraju, podobnie jak w biznesie wymaga skonsolidowanych i spójnych działań. Działania promocyjne prowadzone w Polsce przed i podczas UEFA Euro 2012™, były dla obcokrajowców, którzy zetknęli się wcześniej z „Feel Invited” w swoich krajach, przypomnieniem, dzięki podobnym elementom wizualnym i semantycznym. Opinie obcokrajowców, którzy zetknęli się z naszym krajem dowodzą, że działania Polskiej Organizacji Turystycznej, które miały na celu przybliżenie wiedzy o naszym kraju były trafione. Dlatego kolejne działania mające na celu wykorzystanie zainteresowania mediów podczas mistrzostw i utrwalenie pozytywnego wizerunku naszego kraju nawiązywały do wcześniejszej kreacji. I tak jak na początku kampanii „Feel Invited” posługiwaliśmy się rekomendacją, jako najbardziej wiarygodnym zaproszeniem do odwiedzenia naszego kraju, tak i teraz podkreślamy zadowolenie z pobytu w Polsce i mówimy „Wróć, nie widziałeś jeszcze wszystkiego". Kampania była prowadzona do połowy 2013 r. w Belgii, Danii, Holandii, Francji, Szwecjii i Wielkiej Brytanii. W tych krajach pojawiły się spoty telewizyjne, kampania billboardowa i różne formy reklamy w Internecie.