Podsumowanie

19/02/2015

 

Tego jeszcze w Brukseli nie było! Widowisko z efektami, których nie powstydziłby się sam David Copperfield. 4 listopada w budynku Parlamentu Europejskiego odbył się spektakl "Polska. Move Your Imagination". Okazją do zaproszenia wyśmienitych gości przez Polską Organizację Turystyczną oraz europosłów Jana Olbrychta i Jarosława Wałęsę było 25-lecie wolności i zmiany, jakie zaszły w naszym kraju. Na tym tle opowiedzieliśmy także naszą historię – w jaki sposób zmienił się wizerunek Polski i polskiej turystyki i jakie podjęliśmy działania promocyjne temu służące - w szczególności w kontekście unijnego projektu „Promujmy Polskę Razem".

 

Gościem Honorowym był Pan Prezydent Lech Wałęsa, który swoją obecnością uświetnił już wiele wydarzeń promocyjnych realizowanych przez Polską Organizację Turystyczną. Dzięki autorytetowi, jakim się cieszy, dla wielu gości jest nie tylko symbolem zmian ale także ambasadorem Polskiej Marki. Wystąpienie na scenie razem z synem - europosłem Jarosławem Wałęsą - było symbolicznym ukazaniem idei wolności w ponadczasowym i pokoleniowym wymiarze.

 

10 lat Polski w Unii Europejskiej – tempo zmian, jakie zaszły w tym okresie w Polsce, jest bez wątpienia ogromne. Możliwości współpracy oraz wsparcie finansowe ze środków unijnych a także wspólny rynek europejski to dobra, z których korzystamy z widocznymi efektami. Podczas spotkania, dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii - ekranów mgłowych - pokazaliśmy, w jaki sposób Polska się zmieniła i jak efektowne są to zmiany.

 

Ostatnie 5 lat to także największa i najbardziej konsekwentna promocja Polski na świecie. Polska stała się pożądaną przez wielu destynacją turystyczną. Kampanie promocyjne realizowane w ramach wsparcia unijnego dotyczą rynku europejskiego ale nie tylko. Konsekwencja w działaniu, inwestycje w nowoczesną infrastrukturę i wzrost zaufania międzynarodowych inwestorów a także turystyczna atrakcyjność kraju sprawiły, że ruch turystyczny notuje od kilku lat stabilny wzrost. Dzięki środkom strukturalnym Polska Organizacja Turystyczna zrealizowała między innymi kampanię "Polska.Feel Invited", "Polska. Come and find your story" oraz wiele spektakularnych akcji promocyjnych jak na przykład obrandowanie samolotu latającego na trasach do Londynu, Brukseli, Paryża i Frankfurtu z hasłem "Polska. Move Your Imagination" czy rejs po Europie żaglowca Fryderyk Chopin.

 

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele najważniejszych instytucji europejskich, placówek dyplomatycznych oraz międzynarodowych mediów. Wśród gości znaleźli się między innymi: Elżbieta Bieńkowska, Jerzy Buzek, Dariusz Rosatti, Adam Szejnfeld, Danuta Hubner, Barbara Kudrycka, Księżna Światopełk Czetwertyńska Dubois d'Aische, Jean-François Jalkhe, Esther De Lange. Uroczystość zakończyła się koncertem Duetu Julity i Pauli Sokołowskich.

 

 

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA RELACJI:

 

https://www.youtube.com/watch?v=I58rqmnWksM&feature=youtu.be

 

(Utwór WETO z I-wszej części koncertu to kompozycja autorska Pauliny Sokołowskiej wykonana premierowo podczas naszego wydarzenia )

 

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA SPOTU:

https://youtu.be/5H8OuYNRV7c?list=PLD1FF00C63925A36E