środa, 16 grudzień 2015 12:33

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się i pobrania wydawnictwa prezentującego działania promocyjne zrealizowane przez Polską Organizację Turystyczną w latach 2012-2015:

Polska Organizacja Turystyczna - Działania w latach 2012-2015 (30 MB)

wtorek, 08 grudzień 2015 10:53

2 grudnia podczas Gali „Złote Logo Polska” w Teatrze Stanisławowskim, po raz czwarty zostały uhonorowane osoby i instytucje mające wpływ na promocję Polski w kraju, ale przede wszystkim poza jego granicami. W uroczystości wziął udział Minister Sportu i Turystyki pan Witold Bańka oraz Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki pani Dorota Dulińska.

Marka kraju to przede wszystkim ludzie, którzy ją kształtują. Podczas gali zostały wręczone odznaki Złote Logo Polska wybitnym osobowościom reprezentującym różne dziedziny życia, których osiągnięcia sprawiają, że Polska postrzegana jest właśnie przez ich pryzmat.
Dokonania polskich sportowców, artystów czy przedsiębiorców wpływają w znaczący sposób na wizerunek Polski za granicą. Do nich należą Laureaci lat ubiegłych, między innymi: Prezydent Lech Wałęsa, Urszula Dudziak, Andrzej Seweryn, Ewa Minge, Leszek Możdżer, Natalia Partyka czy Czesław Lang.

Laureaci 2015


Kategoria KULTURA

Rafał Olbiński
Artysta grafik, malarz i twórca plakatów, którego twórczość prezentują galerie i muzea na całym świecie. Zdobywca wielu prestiżowych międzynarodowych nagród odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Jego twórczość jest nagradzana na wielu konkursach międzynarodowych. Otrzymał pierwszą nagrodę w konkursie „New York City Capital of the World” za plakat promujący Nowy Jork, jako stolicę świata, pierwszą nagrodę w konkursie Instytutu Praw Człowieka w Strasburgu. Jest też laureatem tzw. Międzynarodowego Oskara za najbardziej niezapomniany plakat na świecie w konkursie „Prix Saignac”.

Gosia Baczyńska
Ceniona polska projektantka. Jako jedyna w kraju, prezentuje swoje kolekcje na wybiegach w czasie Paryskiego Tygodnia Mody. W znaczący sposób przyczyniła się do rozwoju polskiego rynku modowego po upadku PRL-u. Czerpie inspiracje ze stylu retro. Po jej ubrania sięgają kobiety na całym świecie, które bardziej niż trendy cenią indywidualność.

Kategoria BIZNES

Andrzej Arendarski
Człowiek, który umocnił pozycję Krajowej Izby Gospodarczej na arenie międzynarodowej, dzięki czemu polska gospodarka postrzegana jest w kategoriach nowoczesnej gospodarki rynkowej. KIG reprezentuje największą liczbę przedsiębiorców, łącząc ponad 150 organizacji biznesowych. Organizuje konferencje, szkolenie, misje gospodarcze, które pomagają polskim przedsiębiorcom zaistnieć na arenie międzynarodowej. Działa na rzecz poprawy wizerunku Polski na świecie, poprzez promocję najwyższej jakości usług i produktów polskich przedsiębiorców a także poprzez Instytut marki Polskiej działający przy KIG.

Kategoria MEDIA

TVP Info
Za twórczy, profesjonalny wkład w prezentowaniu wiedzy na temat turystycznych walorów Polski. Za wspólną akcję POT/TVP Info w trakcie EXPO 2015 polegającą na prezentowaniu prognoz pogody w miejscach rekomendowanych przez Regionalne Organizacje Turystyczne oraz za relacje z tygodnia polskiego w Mediolanie. Dedykowanie najlepszego czasu antenowego dla projektu zaowocowało ponad 8 mln publicznością. Ponadto TVP Info przeprowadziła działania wspierające dedykowane Polskiemu Tygodniowi w Mediolanie w trakcie EXPO 2015.

Kategoria SPORT

Paweł Fajdek
Lekkoatleta specjalizujący się w rzucie młotem. Najmłodszy w historii złoty medalista mistrzostw świata w tej konkurencji. Tegoroczny Złoty Medalista Mistrzostw Świata w Pekinie – tym samym obronił tytuł wywalczony dwa lata temu w Moskwie. Nagrodzony Złotymi Kolcami.

Robert Lewandowski
Jego nazwisko kojarzone jest z Polską natychmiast, nawet w najdalszych zakątkach świata. Polski piłkarz występujący na pozycji napastnika w Bayernie Monachium oraz reprezentacji Polski, której jest kapitanem. 11 października, w wygranym 2:1 starciu z Irlandią strzelił gola na wagę awansu reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy we Francji.

Aleksander Doba
Czy można okiełznać żywioł? Okazuje się, że tak. Udowodnił to polski inżynier, ale przede wszystkim podróżnik, odkrywca i oczywiście zdobywca. Turystykę kajakową zaczął uprawiać w 1980 roku. Okazała się ona niezwykłą pasją, która zainspirowała do wielkiego wyczynu, jakim było przepłynięcie w 142 dni Ocean Atlantycki.

PGE Narodowy
Jeden z najnowocześniejszych obiektów sportowych w Europie i jednocześnie jedno z najnowocześniejszych boisk w Europie. Wizytówka Polski w trakcie UEFA EURO 2012. Gościł takie sławy jak Cristiano Ronaldo, Robert Lewandowski, Usain Bolt. Poza sportowymi atrakcjami oferuje turystyczne. Na zwiedzających czekają cztery niezwykłe trasy: piłkarza, ekskluzywna, historyczna, znani i lubiani oraz punkt widokowy na górnej trybunie stadionu.

Kategoria NAUKA

Olga Malinkiewicz
Naukowiec, fizyk, którą, mimo młodego wieku, zna już świat. Prekursorka niskokosztowej metody wytwarzania ogniw słonecznych na bazie perowskitów. Pierwsza polska laureatka Photonics 21 – konkursu naukowego organizowanego przez Komisję Europejską. W 2015 roku otrzymała tytuł Innovator of the Year w konkursie magazynu MIT Technology Review. Jest wiceprezesem spółki Saule Technologies, uznanej za „Startup Roku 2014”.

Nagroda specjalna Złote Logo 15-lecia Polskiej Organizacji Turystycznej

Muzeum Powstania Warszawskiego Muzeum Powstania Warszawskiego
Miejsce to odwiedziło blisko 5 mln gości, w swojej bibliotece gromadzi ponad 11 tys. woluminów, a do tej pory wydało ponad 170 tys. egzemplarzy publikacji. W ramach projektu Archiwum Historii Mówionej nagrano ponad 3500 tys. wywiadów z uczestnikami Powstania Warszawskiego. Muzeum powstało, jako wyraz hołdu warszawiaków wobec tych, którzy walczyli i ginęli za wolność. Mieszcząca się zabytkowej elektrowni tramwajowej multimedialna placówka to także jedno z najnowocześniejszych miejsc tego typu na świecie i najchętniej odwiedzane przez turystów muzeum w Warszawie.

 

Zobacz prezentację

wtorek, 03 listopad 2015 13:52

Wykorzystując Krajowe Obchody Światowego Dnia Turystyki, organizowane w tym roku na Zamku w Malborku, Polska Organizacja Turystyczna dokonała podsumowania unijnego projektu Promujmy Polskę Razem.

czwartek, 20 sierpień 2015 00:00

W lipcu Polski Pawilon odwiedziło 168 739 osób. Średnio w ciągu dnia prezentację kolejnych polskich regionów ogląda ponad 12 tysięcy gości. Obecnie trwa pokaz atrakcji kujawsko-pomorskiego. Od 24 sierpnia będzie można uczestniczyć w pokazach i różnych atrakcjach przygotowanych przez Związek Miast i Gmin Nadmorskich. Goście odwiedzający Polski Pawilon nie mogą więc narzekać na monotonię. Wszystkie regiony przywożą ze sobą najlepsze zespoły artystyczne oraz regionalne smakołyki. Kujawsko-pomorskie nawet za punkt honoru postawio sobie nauczyć Włochów lepienia polskich pierogów. Chętnych nie brakowało, tym bardziej, że pokazom towarzyszyła degustacja.

środa, 05 sierpień 2015 00:00

Odwiedzający polski pawilon w Mediolanie wciąż są zaskakiwani atrakcjami. Zmieniają się tylko regiony prezentujacy swoją ofertę. Dopiero co skończył się tydzień regionu świętokrzyskiego, teraz gości czaruje dolnośląskie. Konkursy z nagrodami, warsztaty, animacje i interaktywne występy sceniczne na żywo – zarówno wokalne jak i taneczne czekają na gości przez cały dzień. „Z uwagi na zmieniającą się w ciągu dnia strukturę demograficzną odwiedzających EXPO oraz przedłużone godziny działania stref przed Pawilonami oraz restauracji, dostosowujemy odpowiednio rodzaj i natężenie poszczególnych aktywności – mówi Agnieszka Rynecka Lider Projektu Tygodnie Regionów w Polskiej Organizacji Turystycznej. Po południu i wieczorem Polska pokazuje swoją inną, bardziej dynamiczną twarz skierowaną do ludzi młodych – dodaje Agnieszka Rynecka.